Pirmasis Lietuvos cukraus fabrikas šiais metais minės 85-erių metų jubiliejų. Rugsėjo 8-ąją Marijampolėje bus pristatoma Lietuvos cukraus muziejaus ekspozicija, išskirtinį koncertą cukraus fabriko angare surengs legendinio ansamblio „Lietuva“ šokėjai ir dainininkai. Pranešimą apie Cukraus fabriko reikšmę Lietuvos istorijai padarys garsus istorikas ir žurnalistas  Rimvydas Valatka.

85-mečio renginius 16.00 val. vainikuos įspūdingas ansamblio „Lietuva“ koncertas kartu garsia soliste Jovita Vaškevičiūte, kuri savo giliu mecosopranu užburia pasaulio scenas. Klausytojus pakvies neeilinė salė – „Arvi cukrus“ fabriko sandėlis, kuris talpina tūkstantį klausytojų. Šis koncertas yra dovana visiems darbuotojams, miestiečiams ir miesto svečiams. Į atvirą koncertą veš autobusai nuo viešbučio „Mercure Marijampolė“ aikštelės 15.00 val. ir 15.30 val. ir parveš po koncerto.

Jau 75 metus ansamblis „Lietuva“ reprezentuoja Lietuvą, pristatydamas pasauliui mūsų šalies kultūros paveldą – lietuvių muzikinį folklorą, stilizuotus liaudies šokius, autentiškus tautinius kostiumus ir unikalias lietuviškas sutartines. Originali cukraus fabriko erdvė leis atskleisti ansamblio novatoriškumą ir meistriškumą.