Rytoj nuo 11 val. Lietuvos laiku, Lenkijos ūkininkai pradės įgyvendinti 6 dienų trukmės protesto akciją ir blokuos A5 kelią ties Kalvarijos-Budzisko pasienio punktu.

🔸Tikimasi, kad tai bus tik dalinė blokada ir eismas visiškai nebus sustabdytas. Tačiau, net ir tokiu atveju neišvengiamai formuosis krovininių automobilių spūstys, o tai apsunkins ir lengvųjų automobilių judėjimą.

✅Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis sušaukė pasitarimą su atsakingomis institucijomis, kad būtų galima išsiaiškinti, kaip planuojama reguliuoti eismą tikintis besidarančių spūsčių tiek A5, tiek pagrindiniuose regioniniuose keliuose aplink Marijampolę.

✅Marijampolės kelių policijos viršininkas Rolandas Gylys pristatė paruoštą veiksmų planą, kuris tikimasi, padės lengviesiems automobiliams išvengti didelių spūsčių, tačiau pabrėžė, kad jei pasienio blokada bus ne dalinė, o pilna – nepatogumų nepavyks išvengti ir spūstys susiformuos per kelias valandas.

❗️SVARBU. Policijos pareigūnai pataria – jeigu galite – keliaudami venkite A5 kelio, tačiau jeigu jums būtina vykti į Lenkiją, pasirinkite Lazdijų – Ogrodniki pasienio punktą.

❗️Keliaujančių viešuoju transportu prašome atkreipti dėmesį, kad viešasis transportas gali vėluoti dėl pasienio punkto blokados.