Miesto autobusai

Miesto autobusuose saugos diržų nėra, todėl labai svarbu, kad keleiviai atkreiptų dėmesį į jų pačių saugumą kelionės metu.  Įlipus į autobusą nedelsiant reikia tvirtai įsikibti arba susirasti sėdimą vietą. Kartais žmonės atsipalaiduoja, užsimiršta, užsiima kita veikla ir nespėja įsikibti ar atsisėsti. Autobusai maršrute stabdo ne vieną ir ne du kartus, kadangi eismas gatvėse intensyvus. Todėl prašome atkreipti dėmesį į šiuos paprastus patarimus ir pasirūpinti savo saugumu.

Tarpmiestiniai autobusai

Saugos diržų ir kitų saugos priemonių naudojimas:

    • Važiuodami transporto priemone su įrengtais saugos diržais, vairuotojas ir keleiviai privalo juos užsisegti. Jeigu autobuse įrengti saugos diržai, priešais kiekvieną sėdynę, ant sėdynės arba šalia jos matomoje vietoje gali būti pavaizduotas informacinis ženklas „Užsisek saugos diržą“. Jeigu šio informacinio ženklo nėra, prieš pradedant važiuoti keleiviai apie reikalavimą naudotis saugos diržais turi būti informuojami žodžiu arba garso ir vaizdo priemonėmis.

 

  • Saugos diržas privalo būti užsegtas juosiant jį per petį ir per juosmenį arba kaip numatė transporto priemonės gamintojas.

Būkime sąmoningi ir pasirūpinkime savo saugumu!