Šių metų gegužės 12-17 dienomis Marijampolės miesto gyventojus, vykstančius viešuoju transportu,maloniai stebina į miestą demonstraciniais tikslais atvykęs naujas „Solaris“ autobusas.

Ką tik nuo gamyklos konvejerio Lenkijoje nuriedėjęs ryškiaspalvis 12 metrų ilgio autobusas, ne tik patogiai ir saugiai veža keleivius miesto maršrutais, bet ir neskleidžia jokio triukšmo bei visiškai neteršia miesto oro! Autobusas yra  varomas vien tik elektros energija, todėl yra priskiriamas “visiškai švarių” transporto priemonių kategorijai.

“Solaris Urbino 12 Electric” – dar 2012 metais autobusas buvo pristatytas pasauliui kaip prototipas ir ateities vizija, tačiau jau šiandien, šiuos autobusus sėkmingai eksploatuoja daugelis vakarų Europos ir Skandinavijos šalių vežėjų. Džiaugiamės, kad vienas tokių autobusų pagaliau svečiuojasi ir Marijampolės autobusų parko kieme.

Ypač tyliai ir vikriai autobusas juda varomas  dviejų galingų 120 kW elektros variklių, kurie naudoja penkiose baterijose sukauptą elektros energiją. Autobuso pakrovimas – stacionarus, o su pilnai pakrautomis baterijomis autobusas gali nesustodamas dirbti mieste visą dieną ir nuvažiuoti daugiau kaip 200 km atstumą!

Žemagrindis miesto autobusas yra erdvus ir patogus, vienu metu gali vežti daugiau kaip 70 keleivių ir yra puikiai pritaikytas keliauti neįgaliesiems bei  vyresnio amžiaus žmonėms. Autobuso vairuotojui darbą palengvina patogi darbo vieta, kurioje įdiegta pati moderniausia įranga: atskira šildymo/vėdinimo sistema, trys lietimui jautrūs ekranai, LED apšvietimas, šildoma ir ventiliuojama vairuotojo sėdynė, elektroninė švieslentė ir kita.

Reikia paminėti, kad elektros varikliu varomas autobusas marijampoliečiams nėra didelė naujiena. Dar 2014 m. pagal klimato kaitos programą UAB „Marijampolės autobusų parkas“ įsigijo Ispanijoje  pagamintą Castrosua Tempus Hybrid autobusą, kurio ratus varo pirmyn taip pat ne mechaninė, o elektros pavara. Tačiau elektros energiją čia tiekia tiek baterijos, tiek gamtinėmis dujomis dirbantis elektros generatorius.

Kviečiame visus marijampoliečius keliauti miesto viešuoju transportu ir susipažinti su transporto pasaulio naujienomis iš arti!