Lapkričio 14-ąją į Marijampolės miesto gatves išvažiavo aštuoni nauji, ekologiški autobusai. Ta proga miestiečiams surengta graži naujųjų transporto priemonių pristatymo šventė.

 


Autobusus Marijampolės vežėjai įsigijo pagal Klimato kaitos specialiąją programą „Mažai taršių miesto autobusų keitimas, atnaujinant autobusų parko transporto priemones“. Jie miestui nekainavo nė cento.

„Malonu, jog galime miestiečiams pristatyti visai naujas, patogias, gražias transporto priemones. Tikimės, jog nauji autobusai paskatins marijampoliečius dažniau naudotis viešuoju transportu“, – kalbėjo Marijampolės autobusų parko direktorė Dalytė Venčkauskienė.


Naujomis transporto priemonėmis džiaugėsi ir Susisiekimo viceministras Algis Žvaliauskas, daug prisidėjęs prie projekto įgyvendinimo. „Viešajam transportui prioritetą pastaruoju metu teikia visi miestai. Tai – geriausias būdas išvengti spūsčių bei taršos. Nauji, ekologiški autobusai – didelė dovana miestui bei miestiečiams, kuria jie, tikiuosi, sėkmingai naudosis“, – kalbėjo A. Žvaliauskas.


Marijampolės meras Vidmantas Brazys dėkojo parko vadovei už iniciatyvą, už nuoširdų darbą miestiečių labui. Pasak miesto mero, artimiausiuose planuose – ir nemokamas viešasis transportas marijampoliečiams.

„Rimtai svarstome apie galimybę padaryti nemokamą viešąjį transportą miestiečiams. Jei marijampoliečiai turėtų galimybę važinėti autobusais nemokamai, galbūt persėstų iš nuosavų automobilių į viešąjį transportą. Tuomet miestas būtų mažiau teršiamas, sumažėtų spūstys gatvėse“, – sakė V. Brazys.


Drauge su marijampoliečiais naujais autobusais džiaugėsi ir asociacijos „Linava“ viceprezidentas Rimantas Martinavičius. „Nauji autobusai bet kuriame Lietuvos mieste šventė ir visiems vežėjams. Tai reiškia geresnes viešojo transporto paslaugas, kurios paprastai padeda pritraukti į autobusus ir daugiau keleivių“, – kalbėjo R. Martinavičius.


Marijampoliečius sveikino ir bendrovės „SG dujos“ vadovas Virginijus Korsakas. „Džiugu, kad Marijampolė tapo šeštuoju Lietuvos miestu, kur važinės ekologiški, aplinkos neteršiantys dujiniai autobusai. Mes savo ruožtu žadame ir daugiau naujovių, kad viešasis transportas būtų dar švaresnis bei ekologiškesnis“, – sakė V. Korsakas.

Visi susirinkusieji į šventę turėjo progos pasivažinėti naujaisiais autobusais. Išsyk po pristatymo jie išvažiavo į miesto maršrutus.

Pasak D. Venčkauskienės, naujais autobusais bus pakeisti seniausi dyzelinu varomi ir labiausiai aplinką teršiantys autobusai.

Lina Jakubauskienė

ebus.lt informacija