Visą Europą sujungianti iniciatyva – Europos judumo savaitė –  pasitinka šūkiu – „Judėk laisviau!“. Europos judumo savaitė 2023 metais skelbia savo temą – taupyti energiją. Per šią savaitę beveik 3 000 miestų ir miestelių visoje Europoje skatina elgsenos pokyčius, teikdami pirmenybę aktyviam judumui, viešajam transportui ir kitoms švarioms, pažangioms transporto alternatyvoms. Taip pat organizuojamos informacijos plėtros veiklos ir renginiai su vietos bendruomenėmis, kurios yra susijusios su šia tema.

Europos judumo savaitė yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis.

Marijampolės savivaldybė taip pat prisideda prie šios iniciatyvos ir kviečia dalyvauti visą savaitę vyksiančiuose renginiuose!

  • Rugsėjo 16 d. – žygis „Žygiuojam prasmingai“

Marijampolės  Rotaract klubas organizuoja žygį su  ypatingu tikslu: tai 10 km žygis pėsčiomis  su labdaringu  tikslu – surinkti lėšas muzikuojančių vaikų svajonėms išpildyti.

Daugiau informacijos: https://fb.me/e/4NqGgxWpF

  • Rugsėjo 16–22 d. – konkursas „Judumo savaitė išmaniai“

Marijampolės moksleivių kūrybos centras  pakvies  keliauti po Marijampolę išmaniai – judėti pagal pateiktas orientavimosi trasas ir  atrasti  įdomias Marijampolės vietas.

Naujienas sekite Marijampolės moksleivių kūrybos centras socialiniame tinkle facebook.

  • Rugsėjo 21 d. – pėsčiųjų žygis-ekskursija

Marijampolės turizmo informacijos centras pakvies  marijampoliečius ir miesto svečius į  ekskursiją  pėsčiomis po Marijampolės  parkus ir įdomiausias vietas.

Daugiau informacijos: https://fb.me/e/6magfLZft

  • Rugsėjo 21 d. – ėjimas su šiaurietiškomis lazdomis Poezijos parke

Marijampolės savivaldybės administracija jungiasi prie Judumo savaitės  ir  nuo rugsėjo 21 d. sykį per savaitę, pietų pertraukos metu,  kviečia  jungtis prie ėjimo su šiaurietiškomis lazdomis.

Išvykimas per pietų pertrauką iš savivaldybės vidinio kiemelio.
Norintiems prisijungti būtina registracija iki rugsėjo 20 dienos, 12 valandos el. paštu: daiva.misiukeviciene@marijampole.lt.

  • Rugsėjo 22 d. – konkursas „Iškeisk automobilį į dviratį“

Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia  Tarptautinę dieną be automobilio įmonių ir įstaigų  darbuotojus važiuoti į darbą  dviračiu, fotografuotis, siųsti nuotraukas ir laimėti  1 mėn. mankštas darbovietėje.

Rugsėjo 22 d. rytą atvykę į darbą dviračiais, padarykite bendrą kolektyvo nuotrauką.
Nuotraukas siųskite el. paštu: ilma.lementauskiene@marijampolesvsb.lt iki rugsėjo 22 d. 13 val.
Daugiau informacijos tel. 8 684 18 990.

  • Rugsėjo 22 d. – Tarptautinė diena be automobilio – NEMOKAMAS miesto viešasis transportas Marijampolėje.

Marijampolės savivaldybės administracija prisijungia prie šios iniciatyvos ir gyventojams suteikia galimybę rugsėjo 22 d. (penktadienį) miesto viešuoju transportu naudotis nemokamai.

 

Marijampolės savivaldybės
Komunikacijos skyrius