Prieš 17 metų  pradėta vykdyti Europos iniciatyva „Diena be automobilio“.

Dienos be automobilio iniciatyvai sulaukus sėkmės, nuo 2002 m. pradėta rengti Europos  judumo savaitė. Ji vyksta kasmet rugsėjo viduryje. Europos judumo savaitė suteikia žmonėms galimybę apsvarstyti, kam išties skirtos miestų gatvės, aptarti būdus, kaip būtų galima spręsti oro ir triukšmo taršos problemas, eismo įvykių gausos ir sveikatos problemas. Nurodomos trys pagrindinės darniosios transporto priemonės – viešasis transportas, dviračių transportas ir vaikščiojimas – jų tarpusavio ryšiai  suformuoja daugelio veiklų pagrindą.

Marijampolėje Europos judumo savaitei skirti renginiai vyks rugsėjo 18 – 23 dienomis.  Viena iš šio renginio priemonių „Diena mieste be automobilio“ vyks rugsėjo 22 – ąją.  Šią dieną Marijampolės miesto  maršrutiniai autobusai  keleivius veš  nemokamai.  Pasinaudokite proga, palikite savo automobilį kieme ar garaže ir į darbą, mokyklą, pasižvalgyti po neatpažįstamai pasikeitusį miestą važiuokite autobusu. Patirkite malonių įspūdžių, pabuvokite tuose miesto kampeliuose, kurių gal būt nerasdavote laiko ar galimybės aplankyti.

Kelionėms rinkitės draugiškus aplinkai, ekologiškus Marijampolės autobusų parko autobusus. Prisidėkite prie švarios aplinkos išsaugojimo ir gyvenimo mieste kokybės gerinimo, prie taršos mažinimo mūsų  mieste, o tuo pačiu ir visame pasaulyje. Saugokite savo ir artimųjų sveikatą.

Share →